Negra NEGRA
amstaff, wiek ok. 6 lat.

Wygląd: brązowo-szara, pręgowana, z białymi znaczeniami.
Charakter: zrównoważona, cicha, kochająca właściciela.
Zdrowie: wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Kraków

Negra jest niezwykle urokliwą, błękitną pręgowaną sunią z białymi znaczeniami. Została znaleziona we wrześniu 2009 r. na jednej ze szczecińskich ulic. Niestety właściciel suni się nie zgłosił, a Negra trafiła pod opiekę naszej Fundacji. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt w Radomiu i oczekuje na nowy, kochający dom.Negra jest psem typowo miejskim, dobrze się czuje w blokowym życiu, w mieszkaniu. Zna windę, schody, gwar, ruch aut. Jest cicha jak zostaje sama, ale zarazem czujna na niepokojące odgłosy za drzwiami. Szczekaniem zaznacza swoją obecność. Sunia nie załatwia się w domu, grzecznie czeka na spacer, który jest dla niej wielką radością.
Na spacerach Negra początkowo ciągnęła, jednak po odejściu stresu schroniskowego, dziś spacer z nią należy do przyjemnych. Negra niestety nie toleruje ani psów ani kotów, dlatego też na dworze powinna chodzić w kagańcu, a jej właściciel musi zwracać na nią baczną uwagę. Negra bardzo lubi podróże autem, dlatego też jeśli ktoś szuka kompana, który będzie z nim jeździć na wycieczki za miasto, Negra jest psem idealnym. Negra to takie psisko, które ma swój bagaż (pewnie niefajnych) doświadczeń, ale - mimo to - jest gotowa cały czas zaufać komuś, zaufać bardzo, pod warunkiem, że ktoś pozwoli jej zbudować to zaufanie na jej warunkach. Nie wymuszając, nie będąc natarczywym.

DSC_0228 DSC_0240 DSC_0243 DSC_0395a DSC_0419a DSC_0440a DSC_0454a    DSC_0345 DSC_0353 DSC_0342

11.01.2011 Negra jest już pod opieką fundacji ponad rok. Niestety nie ma chętnych na adopcję suni, mimo jej urody i ujmującego charakteru. Negra aktualnie przebywa w psim hotelu pod opieką szkoleniowca Magdy. Dzięki niej pozbyła się dystansu wobec obcych osób, jest o wiele bardziej ufna, otwarta, weselsza i widać, że w tej chwili otaczający ją świat daje jej więcej radości niż obaw. Uległy też poprawie jej relacje z innymi psami. Nadal nie żywi do nich wielkiej miłości, ale panuje nad swoimi emocjami. Mimo to Negra raczej nie może pójść do domu, gdzie są już inne zwierzaki. Czy nowy rok 2011 przyniesie suni szczęście? Czy wreszcie znajdzie się ktoś, kto zaoferuje jej dom i sunia wreszcie będzie mogła mieć swojego człowieka i swoje miejsce na ziemi?

Negra2 Negra3 Negra4
Negra5 Negra6 Negra7

12.05.2011 Byliśmy u Negruchy i innych hotelowych podopiecznych :) Negrucha grubas :) Bezdomny grubas :) Niepokoi nas łysienie plackowate Negry. Zbieramy na diagnostykę Negry. Chcemy jej wykonać badanie tarczycy, koszt to 190zł. Bardzo prosimy o wsparcie badań. Wystarczy w tytule przelewu dopisek NEGRA. Będziemy wdzięczni za nawet najmniejsze wpłaty.

DSC_0151 DSC_0142 DSC_0080 DSC_0103

01.06.2011 Negra ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. Negra była dzisiaj na wizycie u endokrynologa w Warszawie. Przy ostatniej wizycie w hoteliku, zauważyliśmy że niunia wyłysiała, odchodziła jej sierść wraz ze skórą płatkami. Spokojne zachowanie, tycie pomimo malutkiej porcji pokarmu nasunęły nam podejrzenie, że może coś nie tak jest z hormonami tarczycy. I rzeczywiście, badanie krwi potwierdziło że Negra cierpi na niedoczynność tarczycy. Przy okazji okazało się, że Negra ma zapalenie spojówek, dostała więc Maxitrol do oczu. Pani doktor zaniepokoił także smród ze skóry, więc pobrała dodatkowo materiał na grzyba (wyniki ok. 6.06).
Zalecenia:
- kąpiele w Hexodermie co 3 dni
- Eltroxin 3 tabl. 2 razy dziennie
- Maxitrol do oczu.
Po ok. 4-6 tygodniach musimy wykonać kontrolne badanie hormonów tarczycy. Ogromnie dziękujemy ciociom i wujkom, którzy pomogli nam w opłaceniu wizyty. Koszt wizyty to 159zł.
Będziemy musieli wykupić Eltroxin i Hexoderm.

29.07.2011 Negra była na wizycie kontrolnej u endokrynologa.Stan skóry suni się poprawił, choć grzyb nadal jest więc i leczenie przecigrzybiczne będzie nadal. Ponownie zostało wykonane badanie hormonów tarczycy - dawka leku okazałam się być prawidłowa i aktualnie Negra ma idealny poziom hormonów (lek musi przyjmować stale).

Negra13 Negra14

30.01.2012 Negra w sobotę przeprowadziła się do Krakowa, do domu tymczasowego. To wielka zmiana dla naszej Negruszki – jest ona pod opieką fundacji od 2 lat i do tej pory przebywała w psim hotelu. Mieszkanie w mieście, mieszkanie w domu to dla niej spore wyzwanie. Trzymamy kciuki aby dała radę mu sprostać.  Pierwsze chwile nie należały do łatwych bo entuzjazm mieszał się chęcią pokazania kto tu rządzi. Ale po paru dniach wygląda na to że wszystko jest ok. Negra została wykąpana. Chętnie się bawi i zaczepia swoich nowych opiekunów. W nocy grzecznie śpi. Na spacerach jest grzeczna, choć aktualnie na okoliczność mrozów szybko zarządza powrót do domu. Mamy nadzieję że przeprowadzka ta odmieni los Negry i może wreszcie znajdzie się kto, kto zechce ją przytulić do końca życia.

Negra15 Negra16 Negra17 Negra18

20.03.2012 Relacje, jakie pojawiają się z domu tymczasowego Negry są bardzo optymistyczne. Okazała się że sunia super odnalazła się w wielkim mieście i doskonale sobie radzi. Sunia w domu sama zostaje bez problemu. Zakopuje się w łóżku i czeka na powrót opiekunów. Łóżko zresztą też jest ulubionym miejscem do spania w nocy, koniecznie pod kołdrą. W lutym Negra była na „feriach” w Bieszczadach. Doskonale zniosła podróż samochodem a na miejscu nie sprawiała żadnego kłopotu. W Krakowie Negra bez problemu podróżuje tramwajami i zachowuje się wtedy wzorcowo. Negra uwielbia się bawić i namiętnie „przymusza” do tego swoich opiekunów, przynosząc im piłki, patyki i sznurki. Niesamowicie cieszy się ze wszystkich smakołyków typu kości i psie przysmaki. Niestety niechęć do innych psów jest u Negry nadal bardzo mocna i DT na wiosnę planuje pójście na szkolenie. Nadal zdążają się też wypadki posikania się w domu. W międzyczasie u suni wystąpiły problemu ze skórą. Kąpiele lecznicze i zmiana karmy nie dały wielkich efektów. Na brzuchu i pod pachami pojawiły się krostki. Aktualnie Negra przyjmuje leki i czekamy na efekty.

Negra19 Negra20 Negra21 Negra22 Negra23

Negra24 Negra25 Negra26 Negra27 Negra28

08.05.2012 Negra w połowie kwietnia miała dość niepokojący incydent ze zdrowiem. Problemy z równowagą, oczopląs, nierówne bicie serca, słabsze odruchy lewej strony ciała. Sunia miała robione badania i przyjmuje leki. Aktualnie jest już w całkiem niezłej formie. Na tyle dobrej że tymczasowi opiekunowie zaczęli chodzić z nią na szkolenie. A na nim Negra wręcz pozawstydzała inne psy – słuchała wszystkich poleceń i nie zwracała uwagi na inne psy. W międzyczasie Negruch sporo podróżuje i wczasuje się w Bieszczadach. Podczas podróży pociągiem jest super grzeczna. Na co dzień Negra opala się na balkonie i obgryza świńskie uszy.

Negra30 Negra31 Negra37 Negra39 Negra32
Negra29 Negra33 Negra34 Negra36

19.06.2012 Nareszcie! Musiało minąć ponad 2,5 roku abyśmy mogli napisać najważniejsze NEGRA MA DOM. Po pół roku spędzonym u wspaniałych ludzi, ogromnie pracy, cierpliwości zapadła decyzja, że życie bez Negry to nie było by to! Negrusz zostaje na stałe u Adriana i Sylwii. Kochani, ogromnie Wam dziękujemy za stworzony dla niej raj na ziemi.  Umówiliśmy się z nowymi rodzicami na odwiedziny w lipcu i wtedy podpiszemy umowę adopcyjną. Bardzo chętnie odwiedzimy Wasz Kraków!

14.05.2020 Wczoraj do Krainy Wiecznych Łowów pobiegła adoptowana od nas lata temu Negra. Jej adopcja była jedną z tych, które wyjątkowo wryły się w pamięć. Jedna z tych, za które jesteśmy wyjątkowo wdzięczni. Negra trafiła pod nasze skrzydła w 2010 r. Pojechaliśmy po nią do schroniska w Szczecinie. Trochę u nas pobyła, aby znaleźć najlepsze ręce, największe serce i wyjątkową rodzinę – Sylwię, a później Filipa. I tak rozpoczęła się nasza współpraca z tymi wyjątkowymi ludźmi, która trwa po dziś dzień. Sylwia przez te wszystkie lata była matką adopcyjną nie tylko dla Negry, ale i dla innych staruszków, które po cichutku, po malutku skradały jej serca. Negra przez lata dzieliła dom z wieloma psimi staruszkami, pojawiającymi się w ich domu na tymczas. Sylwia z Filipem stworzyli przepiękny fanpage na FB Emerytura na 4 łapach. To na nim każdy mógł śledzić przygody całej rodzinki i oglądać urocze zdjęcia psich staruszków.
Nawet nie wiecie jak ciężko jest pisać o odejściu Negry. Dla nas była po prostu nieśmiertelnym psem. Jest nam strasznie smutno, że Twój czas Negruszko nadszedł. Nauczyłaś nas ogromnie wiele. Dziękujemy Ci za to jaka byłaś. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie tę rodzinę Ci wybraliśmy. Nie mogliśmy sobie lepszej wymarzyć. Miałaś piękne życie, które ci się należało. Negruszko, biegaj szczęśliwie z Tigerkiem, Rokim, Nero. Na pewno się cieszycie, że znów się spotkałyście. Chłopcy, dbajcie o pannę w paski. Otocznie swoimi troskliwymi skrzydłami Sysię i Filipa. To piękni ludzie, bardzo silni, ale z morzem emocji i smutku w sercach. 

Negra2

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)